info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Eurosierpniówka – Mołdawia i Ukraina *PREMIUM*

Cena
839 zł
Cena
839 zł
11 sierpnia 2017
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Najbliższe wydarzenia:

Kontakt

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni
Termin : 11-16.08.2017
Ukraina / Mołdawia
Zajętych miejsc : 27 z 40
Opis

Druga edycja naszego wyjazdowego hitu! Tym razem wyprawa na Ukrainę i Mołdawię w długi weekend sierpniowy!
Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, piękno przyrody i oczywiście niezwykłe zabytki. Tak w skrócie zapowiada się nasza wyprawa w weekend sierpniowy do Mołdawii! Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa spojrzenia na Europę z innej perspektywy. Co więcej czeka na nas również zwiedzanie dwóch z siedmiu najpiękniejszych historyczno-kulturowych miejsc na Ukrainie – Chocimia i Kamieńca Podolskiego.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Ukrainy i Mołdawii

5 dni wyjazdu a tylko dwa dni urlopu! 15 sierpnia, wtorek, jest dniem wolnym od pracy!

5 dni wyjazdu a tylko dwa dni urlopu!

Przejazdy i noclegi

W ciągu wyjazdu spędzamy 3 noce w komfortowych hotelach, a dwie pozostałe w autokarze, ze względu na bardzo duże dystanse do pokonania, byśmy w dzień mogli skupić się na zwiedzaniu.

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Lublin-Zamość-Tomaszów Lubelski.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Zwiedzimy dwa z siedmiu „cudów” Ukrainy – Chocim i Kamieniec Podolski
 • Zawitamy do „północnej stolicy” Mołdawii – miejscowości Bielce!
 • Odbędziemy swoistą podróż w czasie podczas zwiedzania stolicy Mołdawii – Kiszyniowa
 • Zadumamy się w jednej z ikon Mołdawii – klasztorze Orchei Vei wykutym w skale
 • Zejdziemy do podziemi Cricovy – jednej z największych piwnic winnych na świecie
 • Zatracimy się w niezwykłym widoku na Dniestr nieopodal klasztoru Tipova w skale
 • I wiele, wiele innych!
Dlaczego premium?

Będziemy nocować w eleganckich hotelach w pokojach 2 osobowymi z łazienkami. Dodatkowo pierwszą noc spędzimy w hotelu z basenem – do dyspozycji uczestników! W cenie są również zagwarantowane pyszne śniadania oraz obiadokolacja pierwszego dnia.

Galeria
Plan

Dzień 1/2Warszawa – Kamieniec Podolski (ok. 620 km)

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 11 sierpnia o godzinie 18:00, i w zależności od sytuacji na granicy około godziny 8 rano zjemy śniadanie i rozpoczniemy zwiedzanie. W tym dniu zobaczymy ruiny zamku Lanckorońskich w Skale Podolskiej, następnie przejedziemy do Kamieńca Podolskiego. To właśnie tutaj będziemy mieli możliwość zobaczyć jeden z cudów Ukrainy, a mianowicie starą polską fortecę strzegącą w dawnych czasach rubieży Rzeczpospolitej. Kamieniecka forteca naprawdę zrobi na Was ogromne wrażenie! Spacer po starym mieście również pozostanie nam na długo w pamięci. Po pierwszych godzinach zwiedzania przyjdzie czas na zakwaterowanie niedaleko Kamieńca w malowniczo położonym hotelu w środku Parku Narodowego Podolskie Tołtry na rzeką Czerniawą oraz czas wolny na odpoczynek po trudach podróży.

Dzień 3Kamieniec Podolski – Chocim – Bielce – Kiszyniów (ok. 330 km)

Trzeci dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas zamek w Chocimiu – kolejny z siedmiu cudów Ukrainy, który przedstawia się wprost oszałamiająco! Znajdziemy również czas na zobaczenie cerkwi w tym miasteczku. Około południa przekroczymy granicę ukraińsko – mołdawską i skierujemy się w kierunku miejscowości Bielce, gdzie zjemy obiad. Zobaczymy tutaj prężnie działający Dom Polski, jak również kościół Archaniołów, którym zawiadują polscy księża. Oprócz tych miejsc zobaczymy również ormiańska cerkiew św. Grzegorza. Wieczorem zameldujemy się w Kiszyniowie, a wieczorny spacer będzie zwieńczeniem trzeciego dnia naszej wyprawy.

Dzień 4Kiszyniów – Cricova – Orheiul Vechi – Kiszyniów (ok. 120 km)

Czwarty dzień zaczniemy od odkrywania uroków największego specjału Mołdawii – wina! Zajdziemy pod ziemię do podziemii słynnej winnicy Cricova! Przed nami ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy – ulic nazwanych gatunkami win! Dowiemy się o historii wina, produkcji oraz samej winnicy a na koniec czeka na poczęstunek. Następnie w okolicy południa wybierzemy się w podróż do kompleksu klasztornego Orheiul Vechi, który jest swoista ikoną Mołdawii, a znajduję się na skalnej grzędzie (cerkiew, dzwonnica i pieczary klasztoru z XII-XVIII wieku) górującej malowniczo nad korytem rzeki Raut. Około godziny 16 wrócimy do Kiszyniowa na dalszą część zwiedzania. Podczas dwóch dni jakie spędzimy w Kiszyniowie zobaczymy m.in.: stare dzielnice z secesyjną zabudową, Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia MB, cerkiew św. Pantalejmona. Będzie również możliwość zrobienia zakupów na lokalnym targu

Dzień 5Kiszyniów – Tipova – Soroki – Granica (ok. 450 km)

W piątym dniu zaraz po śniadaniu opuścimy Kiszyniów i udamy się do miejscowości Tipova nad Dniestrem, gdzie znajduje się największy w Europie skalny kompleks klasztorny (początki sięgają XI wieku). Umiejscowiony jest on malowniczo na stromym zboczu skalnym wiszącym nad Dniestrem. Miejsce naprawdę niesamowite. Następnie wyruszymy na północ, by po kilku godzinach dotrzeć do miejscowości Soroki. Jest to małe, ale niezwykle urokliwe miasteczko, które odwiedza się ze względu na mnogość atrakcji. Jedna z nich to efektowny w tym miejscu Dniestr, za którym rozpościera się już Ukraina, druga to twierdza należąca przez 150 lat do systemu naddniestrzańskich warowni tureckich i broniąca brodu na Dniestrze, a ostatnia to dzielnica cygańska. Po ostatnim spojrzeniu na Dniestr wyruszymy w drogę powrotną. Wieczorem znajdziemy czas na kolację. Przed północą powinniśmy przekroczyć granicę mołdawsko – ukraińską i wyruszyć w kierunku Lwowa.

Dzień 6Granica – Lwów – Hrebenne – Warszawa (ok. 670 km)

Dzień szósty to ciąg dalszy powrotu do Warszawy, który planujemy przerwać na przedłużone przedpołudnie we Lwowie! Będzię można pokręcić się po tym uroczym mieście i powspominać wrażenia z ostatnich dni. Około godziny 15 ruszymy w dalszą drogę. Na granicy będziemy okolo 17, a w Warszawie około północy.

Koszty
Cena: 839 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem oraz dwóch kierowców na całej trasie (około 2300km!)
 • Nocleg w hotelu pod Kamieńcem Podolskim (pokoje 2 osobowe z łazienkami, basen do dyspozycji)
 • 2 noclegi w hotelu w Kiszyniowie (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Obiadokolacja pierwszego dnia (sobota) w hotelu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
 • Opiekę dwóch pilotów
 • Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów (poza Cricova)
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów wstępu do winnicy Cricova i degustacji win (425MDL, czyli ok. 85zł).

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Eurosierpniówka – Mołdawia i Ukraina *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty zaliczki (200 zł), której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej pół roku po dacie powrotu.

Komentarze