info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Euromajówka – Białoruś *PREMIUM*

Cena
749 zł
Cena
749 zł
27 kwietnia 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

5 dni (długi weekend)
Termin : 27.04-1.05.2018
Białoruś
Zajętych miejsc : 20 z 30
Opis

BIAŁORUŚ – ciekawa, gościnna i bezpieczna, a jednak nadal niedoceniona. Kraj dla nas tak niezwykle „egzotyczny”, a jednocześnie dostępny na wyciągnięcie ręki. I już w długi, majowy weekend zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju sentymentalną wyprawą polskimi śladami. Zobaczysz razem z nami najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, największe atrakcje turystyczne naszego wschodniego sąsiada, jak również miejsca, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Zapisz się już teraz na „egzotyczną” majówkę na Białorusi!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Białorusi.

5 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Ruszamy w piątek po pracy (o 20:00), a wracamy we wtorek, 1 maja, jest dniem wolnym od pracy, więc wystarczy wziąć wolne w poniedziałek aby wybrać się na ten niezwykły weekend!

Przejazdy i noclegi

Wyjeżdżamy w piątek 27.04.2018 o 20:00 Placu Bankowego w Warszawie i wracamy we wtorek 01.05.2018 przed północą.

Na wyjeździe spędzamy 3 noce w komfortowych hotelach, a jedną w autokarze, ze względu na duże dystanse do pokonania, tak byśmy w dzień mogli skupić się na zwiedzaniu.

Wiza

Do wjazdu na teren Białorusi wymagana jest wiza. Więcej informacji w sekcji Wiza.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas długiego weekendu m.in.:
 • Odkryjemy Zamek w Mirze wpisany na listę UNESCO!
 • Zatracimy się w niezwykłym widoku na zespół pałacowo-parkowy Nieświeżu – także UNESCO!
 • Zaskoczy nas niezwykłość Linii Stalina – pasu umocnień z lat 30 XX wieku!
 • Zajrzymy do Zaosia – miejsca urodzenia Adama Mickiewicza
 • Zwiedzimy Nowogródek – miasto gdzie się wychował nasz wieszcz!
 • Zawitamy do miejsca urodzenia Czesława Niemena!
 • Zauroczymy się widokami nad jeziorem Świteź!
 • Zwiedzimy kulturowo bardzo polskie miasto – Grodno!
 • A to wszystko zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Dlaczego premium?

Dwa noclegi, w sobotę oraz niedzielę, zaplanowaliśmy w eleganckim hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w Mińsku w pokojach 2 osobowych z łazienkami. Obiekt położony jest blisko centrum w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra. W cenie są również zagwarantowane dwa pyszne śniadania. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,6 na portalu booking.com. Nocleg z poniedziałku na wtorek odbędziemy natomiast w świetnym kompleksie hotelowym w Grodnie, w pokojach 1 oraz 2 osobowych z łazienkami. Obiekt może poszczycić się oceną 8,7 na portalu booking.com. W cenie jest również zagwarantowane pyszne śniadanie we wtorek.

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Mińsk i atrakcje po drodze (ok. 600km)

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 27 kwietnia o godzinie 20:00, i w zależności od sytuacji na granicy i po przestawieniu zegarków (+ 1 godzina) około godziny 8 rano zatrzymamy się na przerwę śniadaniową. Następnie udamy się do miejscowości Nieśwież. Zobaczymy tam pałac Radziwiłłów wpisany na listę UNESCO, jak również niezwykły kościół Farny, gdzie znajduję się grobowiec wspomnianego wcześniej rodu. Kilka chwil później zobaczymy kolejną perełkę Białorusi – zamek w Mirze, również wpisany na listę UNESCO. Następnie ruszymy do Mińska, gdzie zakwaterujemy się na dwie noce. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorne zwiedzanie stolicy Białorusi, które zakończymy integracją w typowej, lokalnej knajpie. Wieczorem czeka nas przejazd metrem po mieście, dzięki czemu zobaczymy jak wygląda lokalne życia mieszkańców Mińska.

Dzień 2Mińsk i okolice (ok. 100km)

Kolejny dzień zaczniemy pożywnym śniadaniem w hotelu, a następnie odkryjemy tzw. Linię Stalina, kompleks zabytkowych umocnień wojennych z lat 30-ch XX wieku, który znajduje się niedaleko Mińska. Zaraz po nim ruszymy z powrotem w kierunku stolicy Białorusi, gdzie czeka nas kilka godzin zwiedzania. Udamy się do jednej z największych i najbardziej niezwykłych bibliotek świata – Białoruskiej Biblioteki Narodowej ze świetnym punktem widokowym. Katedra Ducha Świętego, Prospekt i Plac Niezależności czy Czerwony Kościół, znany również jako Kościół Świętych Szymona i Heleny to tylko niektóre zabytki, które zobaczymy chwilę później. Będzie także sporo czasu wolnego, aby móc bez pośpiechu poczuć atmosferę tego wspaniałego miasta.

Dzień 3Mińsk – Zaosie – Nowogródek- Grodno (ok. 350km)

Trzeci dzień, zaraz po śniadaniu, zaczniemy od odkrywania śladów Adama Mickiewicza. Po drodze zobaczymy wieś Zaosie – miejsce urodzenia Adama Mickiewicza. Następnie wyruszymy w miejsce szczególne – do jeziora Świteź. Któż nie pamięta literackich opisów Mickiewicza nad tym magicznym miejscem. Około południa dotrzemy do Nowogródka – miasteczka Adama Mickiewicza. To właśnie tutaj zobaczymy dom naszego wieszcza narodowego oraz słynną Górę Zamkową. Tego dnia odwiedzimy jeszcze Stare Wasiliszki – miejsce urodzenia Czesława Niemena, aby finalnie zatrzymać się na nocleg w Grodnie.

Dzień 4Grodno – Warszawa (ok. 350 km)

W czwartym dniu zaraz po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Grodna, wspaniałego miasta z intensywnie polską historią, w którym możemy obserwować wpływy różnych kultur. Zobaczy m.in. jedną z najważniejszych osobliwości Grodna czyli Katedra Jezuitów św. Franciszka Ksawerego, ale także Wielką Synagogę Chóralną czy Cerkiew Kołożskają. Odwiedzimy również słynne zamki – Stary i Nowy. Nie sposób nie odwiedzić również głównego placu miasta – Placu Sowieckiego czy śródmieścia zajętego przez historyczne miejskie zabudowywania. Zakochani w Grodnie zakończymy czasem wolnym na obiad. Po zobaczeniu tak pięknych obiektów wyruszymy w drogę powrotną. Przyjazd do Warszawy zaplanowano około północy.

Poprzednio na Białorusi byliśmy w długi weekend czerwcowy, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Koszty
Cena: 749 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie (ponad 1400km!)
 • 2 noclegi w hotelu *** w Mińsku (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 • Nocleg w komfortowym hotelu w Grodnie (pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami)
 • Trzy śniadania w formie bufetu
 • Opiekę licencjonowanego pilota
 • Opiekę lokalnego polskojęzycznego przewodnika – na wyłączność dla nas przez całe 4 dni zwiedzania
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 100zł)
 • Koszty wizy (130zł, patrz punkt Wiza)
Wiza

Ze względu na to, że podróżujemy przez całą Białoruś potrzebne nam są wizy, ale bez obaw, bo pośredniczymy w ich załatwieniu. Całkowity koszt wizy z naszym pośrednictwem to 130zł. W tym otrzymujecie:

 • Pomoc przy formalnościach (wypełnienie formularza)
 • Złożenie i odbiór paszportów w ambasadzie Białorusi
 • Zaproszenie od strony Białoruskiej wymagane do wizy
 • Opłata za wydanie wizy dla ambasady
 • Ubezpieczenie turystyczne zgodne z wymaganiami Białorusi
 • Oszczędzony czas i spokój

Dla porównania koszt wizy w firmach pośrednictwa wizowego to nawet ponad 300zł! Wymagane jest dostarczenie nam paszportu, zdjęcia (powinno mieć wymiary 35 x 45 mm. na jednolitym jasnym tle, nawprost, wyraźne, bez odcieni i przebarwień, 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz, nie starsze niż 6 miesięcy, typ: zdjęcie paszportowe) oraz wypełnionego formularza (1 strona, pomożemy wypełnić) około 3 tygodnie przed wyjazdem. Paszporty będziemy zbierać na spotkaniu przed wyjazdem lub będzie można nam przekazać w inny umówiony sposób (np. wysłać).

Ostateczny termin przekazania paszportów to 9 kwietnia 2018.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Euroczerwcówkę – Białoruś *PREMIUM* prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy informację o wpłacie zaliczki (250zł), której dokonanie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. UWAGA – wymagany paszport ważny co najmniej 3 miesiące po dacie powrotu.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).