info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Drezno i Wrocław – Jarmarki Bożonarodzeniowe!

Cena
330 zł
Cena
330 zł
19 stycznia 2018

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 2-3.12.2017
Wrocław / Drezno
Zajętych miejsc : wszystkie
Opis

Jarmarki bożonarodzeniowe to magiczne i wyjątkowe wydarzenia, które pojawiają się w największych miastach na przełomie listopada i grudnia. To jednocześnie świetny pomysł na poczucie wyjątkowego klimatu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Przeżyjcie i zobaczcie razem z nami dwa wspaniałe jarmarki bożonarodzeniowe! Pierwszym będzie Dresdner Striezelmarkt, czyli największy jarmark w Dreźnie, jednocześnie najstarszy jarmark świąteczny w Niemczech, a być może nawet na świecie! Z kolei drugim miastem, które odwiedzimy będzie Wrocław, gdzie odbywa się jeden z najpiękniejszych wydarzeń związanych ze Świętami w naszym kraju 🙂 Podczas wyjazdu zwiedzimy również te dwa miasta, zobaczymy najważniejsze atrakcje turystyczne, jak i miejsca zapełnienie nieznane na turystycznym szlaku 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego zobaczeniem dwóch przepięknych jarmarków bożonarodzeniowych, jak i odkryciem turystycznych miejsc Drezna oraz Wrocławia oraz miejsc mniej znanych, o których inni nawet nie słyszeli 🙂

Na miejscu oprowadza nas przewodnik, ale znajdziemy też czas na samodzielne odkrywanie oraz wspólną integrację 🙂

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w piątek 1.12.2017 o g. 23:45. Powrót w niedzielę 3.12.2017 około 23.

Śpimy we Wrocławiu w komfortowym hostelu w pokojach kilkuosobowych (4 i 6os) oraz 2 osobowych apartamentach za dopłatą. Hostel znajduje się 10 minut spaceru od Starego Miasta!

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu m.in.:
 • Zawitamy do dwóch niezwykłych jarmarków bożonarodzeniowych - w Dreźnie i Wrocławiu!
 • Dotrzemy do najpiękniejszej mleczarni świata!
 • Zachwycimy się fascynującą architekturą Opery Sempera!
 • Będziemy podziwiać przepiękną panoramę z Balkonu Europy!
 • Zobaczymy największy na świecie mural porcelanowy!
 • Zatracimy się w najstarszej części Wrocławia!
 • Zobaczymy przepiękne Nadodrze!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Obleciała już tyle miejsc, że nie pozostało już nic innego jak pilotować Zawsze z pasją, zawsze z uśmiechem i zawsze niestrudzenie zabiera uczestników wycieczek w miejsca zapierające dech w piersi! Najchętniej na rowerze, ale równie skutecznie dzierżąc wiosło czy zdzierając cholewki!

Galeria
Plan

Dzień 0/1Warszawa – Drezno - Wrocław

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 1 grudnia o godzinie 23:45. Około godziny 8 rano zjemy śniadanie, tak aby pełni sił rozpocząć zwiedzanie Drezna. Jeszcze podczas wjazdu rozpoczniemy zwiedzanie z okien autokaru – po drodze zobaczymy Goldener Reiter czyli Złotego Jeźdźca – niezwykły pomnik przy Rynku Nowomiejskim oraz rzecz zupełnie niezwykłą, a mianowicie dawną fabrykę tytoniu Yenidze, która swoim kształtem przypomina swoim kształtem meczet. Następnie ruszymy na zwiedzanie najsłynniejszych atrakcji turystycznych Drezna. Zobaczymy fascynującą architekturę Opery Sempera, Pałac Zwinger – klejnot architektury tego miasta, zachwycimy się Katedrą Świętej Trójcy, nazywaną również Katedrą Dworską. Będąc w Dreźnie nie można pominąć Fürstenzug tłumaczony jako korowód książęcy, parada, pochód czy też orszak, który jest największym na świecie muralem, a dokładnie muralem porcelanowym 🙂 Spacer zakończymy przy promenadzie spacerowo-widokowej położonej bezpośrednio nad rzeką Łabą, nie bez powodu nazwanej „Balkonem Europy”! To nie koniec atrakcji na ten dzień, bo zaraz potem będzie czas wolny na obiad oraz na odwiedzenie jarmarku bożonarodzeniowego Striezelmarkt. Chętni będą mogli wejść na wieże widokową Kreuzkirche. Po czasie wolnym, a jeszcze przed wyjazdem do Wrocławia wybierzemy się na odkrywanie mało znanych, a jakże ciekawych miejsc tego miasta. Przejedziemy autokarem w okolice słynnego pasażu sztuki, gdzie będzie można uchwycić na fotografiach niezwykłe rzeźby i zdobienia, po czym spacerem udamy się do znajdującej się niedaleko najpiękniejszej mleczarni świata – tak brzmi wpis w księdze rekordów Guinnessa 😉 Wnętrze sklepu jest… nie ma co tu się opisywać, to trzeba zobaczyć na własne oczy! Po zachwytach nad tym sklepem wyruszymy około 16:30 do Wrocławia, aby po około trzygodzinnej podróży zawitać do hostelu. Po zakwaterowaniu oraz krótkim odpoczynku wyruszymy na wieczorną wizytę oraz integrację na jarmarku bożonarodzeniowym 😉

Dzień 2Wrocław - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na zwiedzanie Wrocławia. Przejdziemy obok Panoramy Racławickiej i skierujemy się na nadbrzeże Odry, a następnie przez najsłynniejszy most Tumski, na którym znajdziemy niezliczoną ilość zawieszonych kłódek zakochanych par 🙂 Odwiedzimy również najstarszą częścią Wrocławia, którą jest Ostrów Tumski. Otoczony wodami Odry dawny gród, który dał początek miastu, mieści wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowane po wojennych zniszczeniach gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Przejdziemy przez zaułek Ossolińskich, aż do Rynku Wrocławskiego oraz Plac Solnego. Przepiękny Rynek to centralny plac Wrocławia, tętniący życiem, pamiętający XIII wiek, zaś Plac Solny to drugie reprezentacyjne miejsce tego miasta. Swoją nazwę zawdzięcza kupcom, którzy do końca XIX wieku sprzedawali tu sól. Jest urokliwym miejscem, ale kryje także mroczną historię, o której usłyszymy. Po drodze będziemy zapewne mijać swoiste symbole Wrocławia – krasnale. Kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem 🙂 Jest ich już 261 i wciąż przybywa. Około południa zaplanowaliśmy czas wolny na obiad. Po nim czeka nas alternatywny spacer po Nadodrzu – miejscu, w którym do dziś udało się zachować niepowtarzalny charakter architektoniczny XIX wiecznego śródmieścia ze względu na praktyczny brak poważnych wojennych zniszczeń. Inną opcją w tym samym czasie dla spragnionych egzotyki jest także przejazd do ZOO wraz z ogromnym Afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium z 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb! Przed 17 przejedziemy autokarem, aby zobaczyć z zewnątrz jedno z największych dzieł architektury XX wieku – Halę Stulecia. Około godziny 18 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, do której dotrzemy około godziny 23.

Koszty
Cena: 330 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Drezno - Wrocław - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Nocleg w komfortowym hostelu we Wrocławiu (pokoje 4 i 6 osobowe z łazienkami, 2 osobowe apartamenty z tv i aneksem kuchennym za dopłatą 40zł/os brak dostępnych apartamentów 2 os.)
 • Śniadanie w niedzielę (w formie bufetu: wędlina, ser, warzywa sezonowe, pieczywo, dżem, margaryna, płatki śniadaniowe, mleko, kawa, herbata oraz do wyboru jajecznica bądź parówki)
 • Opiekę pilota
 • Opiekę i oprowadzanie przewodnika
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Opcjonalnych kosztów wstępu: wieża widokowa Kreuzkirche (4EUR), wstęp do ZOO oraz Afrykarium (45PLN)
 • Biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu dla zwiedzających ZOO (3PLN)

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Drezno i Wrocław – Jarmarki Bożonarodzeniowe! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Komentarze