info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

City Break – WILNO + KOWNO! *PREMIUM*

Cena
359 zł
Cena
359 zł
23 marca 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 23-25.03.2018
Wilno i Kowno
Zajętych miejsc : 40 z 47
Opis

Wilno wraz z bardzo bogatym historycznie i kulturalnie Kownem, jednym z najważniejszych i największych litewskich miast Litwy to idealne miejsca na weekend. Różnorodność architektury, niezwykle ciekawa historia i mnóstwo atrakcji, a także urokliwe starówki w Wilnie oraz Kownie na pewno zapadną na długo w pamięci! Zobacz z nami dwa największe i najciekawsze miasta Litwy.

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem Wilna oraz Kowna. Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać zarówno jego najsłynniejsze atrakcje jak i mniej turystyczne obszary. Na miejscu oprowadzi nas lokalny przewodnik (po polsku).

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w nocy z piątku na sobotę i wracamy w niedzielny wieczór przed północą, więc nie potrzeba brać dni wolnych.

Przejazdy i noclegi

Jedziemy komfortowym autokarem, wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie w nocy z piątku na sobotę 24.03.2018 o g. 00:00. Powrót w niedzielę 25.03.2018 około północy.

Można dołączyć do nas po trasie – w Łomży lub Augustowie.

Śpimy w Wilnie w komfortowym hotelu, który znajduje się 700 metrów od Rynku!

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu zobaczymy m.in.:
 • Stare Miasto z m.in. Ostrą Bramą, Cerkwią św. Ducha, placem ratuszowy czy galerią bursztynu!
 • Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu znanych Polaków!
 • Zarzecze – dzielnicę artystów, czyli wileńskie Montmartre!
 • Piękny prospekt Giedymina!
 • Niezwykły zamek w Kownie!
 • Górę Trzech Krzyży!
 • Najważniejsze atrakcje Kowna m.in.: Ratusz, Bazylię Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Dom Perkuna
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Czwarnóg

Sternik dziobowy

Za cel obrała sobie wysterować wycieczki na odkrywanie nieznanego, co osiąga dzięki morzu pomysłów jaki ma w głowie Osadzona na dziobie grupy z humorem dzieli się wiedzą, której ma nieliche zasoby oraz kieruje nieutartymi szlakami – czy to wśród betonów miast czy bezdroży!

Dlaczego premium?

Będziemy nocować w eleganckim hotelu *** (trzy gwiazdkowym) w Wilnie w pokojach 2 osobowych z łazienkami (dostępne również 3 osobowe). W cenie jest zagwarantowane pyszne śniadanie w niedzielę. Hotel zlokalizowany jest na wileńskiej Starówce, zaledwie 700 metrów od Rynku oraz w pobliżu Ostrej Bramy, Placu Ratuszowego, Litewskiej Filharmonii Narodowej. Hotel uzyskał świetną ocenę 8,1 na portalu booking.com, doceniony został również przez użytkowników portalu TripAdvisor.

Galeria
Plan

Dzień 1Warszawa – Wilno

Na naszą przygodę wyruszamy w nocy z piątku na sobotę 24 marca o godzinie 00:00. Około godziny 8:00 zatrzymamy się na przedmieściach Wilna na stacji benzynowej na przerwę śniadaniową i małe odświeżenie, aby już o 9 rozpocząć zwiedzanie. Przed nami dwa dni w niezwykłych miastach. Przepięknie położony cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa wielu słynnych Polaków, to pierwszy punkt naszego wyjazdu. Następnie rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta, aby poczuć jego klimat, zobaczyć jak żyje się w nim na co dzień. Zwiedzimy Ostrą Bramę, Cerkiew św. Ducha, plac ratuszowy, galerię bursztynu z 62 kilogramowym okazem tego minerału! Po zachwytach nad niezwykłymi kamieniami przejdziemy w kierunku klasycystycznej katedry wileńskiej, która położona jest w historycznym centrum Wilna i pełni rolę najważniejszego kościoła Litwy! Następnie ruszmy słynnym prospektem Giedymina, czyli lokalnym Krakowskim Przedmieściem oraz zahaczymy o ul. Wileńską, gdzie odbywają się najsłynniejsze imprezy. Przed przerwą obiadową zajrzymy w zakątek gotycki wraz z pomnikiem Adama Mickiewicza. Po czasie wolnym przejdziemy do hotelu. Około 16-ej zakwaterujemy się i udamy się na krótki odpoczynek. Niedługo później będzie czekała na nas niespodzianka i oczywiście czas na integrację, podczas której będziemy mogli spróbować lokalnych trunków, zakąsek oraz jedzenia 🙂

Dzień 2Wilno - Kowno - Warszawa

W niedzielę po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie miejsc alternatywnych 🙂 Pierwszy punkt to spacer po Zarzeczu – zabytkowej dzielnicy Wilna znajdującej się na prawym brzegu Wilejki, określanej jako dzielnica artystów a także wileńskie Montmartre! Czeka nas także ostatnie spojrzenie na Wilno, dość spektakularne, bo z góry! Wejdziemy na słynną górę Trzech Krzyży. Krótko potem zaplanowaliśmy czas wolny na ostatnie zakupy w stolicy Litwy. Około południa ruszymy w drogę do Kowna. Po około półtoragodzinnej podróży zaczniemy zwiedzanie tego miasta. Zobaczymy niezwykły zamek w Kownie i udamy się na spacer w około ruin z pięknym widokiem na Niemen. Kolejnym punktem będzie Ratusz zwany przez mieszkańców Kowna „białym łabędziem“ będącym jednym z najstarszych i najpiękniejszych budynków tymczasowej stolicy Litwy. Będąc w tym mieście nie sposób ominąć Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Dom Perkuna – pozostałość budowli gotyckiej z końca XV wieku, która zgodnie z legendą wzniesiona została w miejscu kultu pogańskiego boga Litwy. Na sam koniec zobaczymy jeszcze kościół św. Gertrudy, Pałac Prezydencki, a zwiedzanie zakończy spacer najważniejszą ulicą tegoż miasta – Aleją Wolności. Około 15ej zaplanowany został czas wolny na obiad, a osoby, które będą miały jeszcze mało zwiedzania w tym dniu mogą wyruszyć do Doliny Mickiewicza, Muzeum Diabłów czy też wyruszyć kolejką na Zielone Wzgórze. Po czasie wolnym, około 17-ej wyruszymy w podróż powrotną do Warszawy, która zakończy się późnych godzinach wieczornych, prawdopodobnie około północy.

Koszty
Cena: 359 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Wilno, Wilno - Kowno oraz Kowno - Warszawa
 • Nocleg w eleganckim 3*** hotelu w okolicy wileńskiego Rynku (pokoje 2 osobowe z łazienkami, pokoje 1 osobowe z łazienkami za dopłatą 70 złotych, pokoje 3 osobowe bez dopłaty na życzenie, obiekt znajduje się 700m od Rynku)
 • Śniadanie w niedzielę (w formie bufetu: dania gorące, zimne przekąski, pieczywo, kawa/herbata, napoje, owoce)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Litwy
 • Opiekę pilota
 • Zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem (w języku polskim)
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – WILNO + KOWNO! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • UWAGA - błędna data urodzenia powoduje brak ważności ubezpieczenia!

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 1 osobowym. Dopłata 70zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).