info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

City Break – BUDAPESZT!

Cena
499 zł
Cena
499 zł
23 stycznia 2019

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

3 dni (przedłużony weekend)
Termin : 30.08-2.09.2018
Budapeszt
lista rezerwowa :-(
Opis

Niezwykłe miasto położone na zielonych wzgórzach z pięknymi alejkami, ze wspaniałymi kawiarniami i różnorodnością architektoniczną. To  jedna z najpiękniejszych stolic Europy, nazywana nie bez powodu „Perłą Dunaju” i dwukrotnie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO! To miejsce, gdzie poza zwiedzaniem można umilić czas w źródłach termalnych, wybrać się w wieczorny rejs po Dunaju lub spędzić  wieczór w typowym pubie z pikantnymi potrawami i pysznym czerwonym winem. To wszystko i magiczny klimat powoduje, że jest jednym z miast, do którego chce się wracać. BUDAPESZT, bo to o nim mowa, będzie naszym kolejnym niezwykłym miastem, do którego Was zapraszamy!

 

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla każdego zainteresowanego odkryciem stolicy Węgier – Budapesztu! Podczas wyjazdu będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, ale także znajdzie się czas na samodzielne odkrywanie tego pięknego miasta.

3 dni wyjazdu a tylko jeden dzień urlopu!

Jedziemy w czwartek wieczorem i wracamy w niedzielę wieczorem, więc aby się wybrać na ten trzydniowy weekend wystarczy wziąć wolne w piątek 🙂

Przejazdy i noclegi

Wyruszamy w czwartek, 30 sierpnia, o godzinie 19:30 z placu Bankowego w Warszawie i wracamy w niedzielę, 2 września, późnym wieczorem – koło północy – pierwszej w nocy. W ciągu wyjazdu pierwszą noc spędzimy w autokarze, a dwie pozostałe w komfortowym hotelu ** (dwu gwiazdkowym).

Można dołączyć do wyjazdu na trasie – jedziemy przez Radom, Kielce, Kraków.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas przedłużonego weekendu m.in.:
 • Będziemy zwiedzać Budapeszt z lokalnym przewodnikiem!
 • Zwiedzimy Peszt - na trasie spaceru czekają nas m.in. Zamek Vajdahunyad, Bazylika Św. Stefana oraz Parlament!
 • Zobaczymy Budę - m.in. Wzgórze Zamkowe oraz Górę Gellerta!
 • Odbędziemy niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju!
 • Zejdziemy do najdłuższej jaskini na Węgrzech!
 • Spędzimy wieczór w słynnych Ruins Pubs!
 • Zatracimy się w niezwykle malowniczym miasteczku - Szentendre!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Anna Szczygieł

Specjalistka od animacji

Zwinnie i z gracją niczym kreska, którą pociągnięty jest dziób Kaczora Donalda zaanimuje każdą grupę, nawet etatowych smutasów, szerząc skutecznie dobrą zabawę i uśmiech godny Kubusia Puchatka nasyconego miodkiem. Do tego ogarnięta i pomocna niczym linijka przy rysowaniu prostej. Ogólnie pełen konkret 🙂

Gdzie nocujemy?

Będziemy nocować w komfortowym dwu gwiazdkowym ** hotelu, w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami oraz w pokojach 2 osobowych z łazienkami (za dopłatą 40 złotych/osoba). W cenie są również zagwarantowane śniadania w sobotę oraz niedzielę. Hotel znajduję się w centrum miasta, niecałe 3km od słynnego deptaku Vaci i w odległości raptem 600 metrów do stacji metra.

Galeria
Plan

Dzień 1/2Warszawa – Budapeszt(ok. 690 km)

Nasz wyjazd rozpoczniemy w czwartek, 30 sierpnia o godzinie 19:30. Kolejnego dnia, około godziny 8 rano zjemy śniadanie, następnie przejedziemy do Budapesztu i rozpoczniemy zwiedzanie Pesztu – wschodniej części Budapesztu. Na początku zobaczymy plac Bohaterów oraz jedną z największych atrakcji stolicy Węgier – Zamek Vajdahunyad. Po poznaniu jego historii udamy się do Bazyliki Św. Stefana – największego kościoła w Budapeszcie, ale zanim tam dotrzemy zobaczymy jeszcze Skwer Wolności oraz Parlament. Tej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać, jeden z symboli stolicy Węgier i całego kraju, jeden z największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie! Po południu zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek, obiad czy spacer po przepięknej okolicy. Około 16 przejedziemy do hotelu komunikacją miejską. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wybierzemy się na niezwykle urokliwy, wieczorny rejs statkiem po Dunaju 🙂 Powrót do hotelu będzie ostatnim punktem tego dnia.

Dzień 3Budapeszt

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy na dalsze zwiedzanie. W tym dniu czeka na nas głównie Buda – zachodnia część stolicy Węgier. Zaczniemy od najbardziej chyba zaskakującego punktu naszej wizyty – jaskini! Bowiem oprócz zabytkowych budowli Budapeszt słynie także z ciekawych jaskiń. Jedna z nich to Pál-völgyi, najdłuższa jaskinia na Węgrzech. Następnie udamy się na najsłynniejsze wzgórze Budapesztu, a mianowicie Górę Gellerta. Czeka nas tam wspaniała panorama miasta. Kolejny punktem będzie Wzgórze Zamkowe, a na nim jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych kościołów Węgier – Kościół Macieja oraz Baszta Rybacka – swoisty neogotycki taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Dunaj i okazały Parlament Węgierski. Znajdziemy również czas na zobaczenie wspaniałych fasad Pałacu Prezydenckiego a także Pałacu Królewskiego. Około godziny 14 przejdziemy pod Halę Targową i ulicę Vaci, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny na zakupy, ewentualny obiad czy możliwość wybrania się do pobliskich basenów termalnych Gellerta. Około 19:00 zabierzemy Was na niespodziankę 😉 A zaraz po niej rozpoczniemy imprezę w jednym z najfajniejszych i najciekawszych pubów tego miasta!

Dzień 4/5Budapeszt - Warszawa (ok. 690 km)

Kolejny dzień rozpoczniemy śniadaniem. Krótko po nim wyruszymy w podróż do Sznetendre – małego, ale niezwykle malowniczego miasteczka w północnych Węgrzech, położonego nad Dunajem. W ciągu godziny zwiedzimy to urokliwe miejsce, a chwilę później, podczas czasu wolnego, będzie możliwość zwiedzenia Jedynego na świecie Muzeum Marcepana oraz zjedzenia obiadu przed dalszą podróżą do Polski. Pomiędzy północą a 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek dotrzemy do Warszawy.

Koszty
Cena: 499 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Budapeszt - Szentendre - Warszawa oraz na trasach lokalnych
 • 2 noclegi w hotelu** w Budapeszcie (pokoje 3-4 osobowe z łazienkami lub pokoje 2 osobowe z łazienkami za dopłata 40 złotych/osoba)
 • Dwa śniadania (w sobotę i niedzielę)
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie Węgier oraz Słowacji
 • Zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem
 • Opiekę pilota
Cena nie zawiera:
 • Pozostałych posiłków
 • Kosztów komunikacji miejskiej (kilkanaście złotych)
 • Opcjonalnych kosztów wstępu na baseny termalne (możliwe w czasie wolnym)
 • Biletu wstępu do jaskini Pál-völgyi oraz godzinnego rejsu statkiem po Dunaju z kieliszkiem wybranego napoju (wino, piwo, szampan, sok) - ok. 50-60zł, płatne w gotówce w autokarze

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na City Break – Budapeszt! prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.