info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member

Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie

Cena
1,100 zł
Cena
1,100 zł
26 czerwca 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

6 dni
Termin : 26.06-02.07.2018
Bornholm
lista rezerwowa :-(
Opis

Bornholm to mała, ale bardzo zróżnicowana krajobrazowo duńska wyspa położona zaledwie 100 km od brzegu plaż w Kołobrzegu. Na północnym wybrzeżu dominują wysokie klify, jaskinie i skały pełne ptactwa, podczas gdy na południu znajdziemy przepiękne piaszczyste plaże i wydmy.

Przemierzając wyspę na rowerach będziemy mogli zobaczyć jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku, spotkamy polskie żubry i nacieszymy się ciszą i bliskością natury, przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie.

Zapraszamy na niezwykły wyjazd rowerowy, podczas którego każdy będzie miał okazję nacieszyć się ciszą, bliskością natury i świetnie przygotowanymi ścieżkami dla jednośladów 🙂

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

To jest wyprawa rowerowo – trekkingowa. Jest dedykowana osobom lubiącym aktywnie spędzać wolny czas. Dystanse dzienne w okolicach 60km wymagają wcześniejszego przygotowania. Rower typu góral lub trekkingowy, to najlepszy wybór na taką wycieczkę. Przerzutki bardzo się przydają w terenach leśnych i na krótkich ale stromych podjazdach.

Jeździmy „na lekko” – podczas całego wyjazdu jeździmy bez bagaży, na wyspie mamy zorganizowany transport bagaży, więc jak pojawimy się na naszym kempingu będą już na nas czekać 🙂 W drodze powrotnej nasze bagaże zostaną również dostarczone do portu.

6 dni wyjazdu, 5 dni na wyspie, a tylko trzy dni urlopu!

Wyjeżdżamy we wtorek wieczorem, wracamy w poniedziałek rano.

Przejazdy i noclegi!

Jedziemy komfortowym autokarem (busem), wyjazd jest z placu Bankowego w Warszawie we wtorek 26.06.2018 o g. 20:00. Powrót w poniedziałek – 2.07.2018 około 7 – 8 rano.

Istnieje opcja dojazdu własnego, w tej sprawie prosimy o maila na: info@gdzienaweekend.pl.

W ciągu wyjazdu spędzamy 4 noce w domkach kempingowych, a dwie pozostałe w komfortowym busie.

Transport / wypożyczenie rowerów!

Rowery można wziąć własne – przewozimy je na specjalnej rowerowej przyczepce, gdzie bicykle będą bezpieczne lub można wypożyczyć na miejscu w Kołobrzegu w cenie 25zł/ dzień czyli 125zł za cały wyjazd. Rowery są dobrej jakości, mogą być górskie lub miejskie z bagażnikiem, dobierane do wzrostu i umiejętności rowerzysty, sprawdzone osobiście przez organizatorów.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa/autokaru każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

FAQ

B jak bagaż

Na wyspie mamy zorganizowany transport bagaży, więc jak pojawimy się na naszym kempingu będą już na nas czekać 🙂 W drodze powrotnej nasze bagaże zostaną również dostarczone do portu.

Jeździmy rowerami na lekko, tylko z małym plecakiem/workiem rowerowym z niezbędnymi rzeczami osobistymi oraz prowiantem na drogę.

O jak opieka przewodnika

Podczas całego wyjazdu towarzyszy nam przewodnik, który pilotuje całą trasę. Paulina, pilot – przewodnik, zakochana w Bornholmie, zwiedziła go na dwóch kółkach wzdłuż i wszerz 🙂 Pokaże wszystko to, co najciekawsze na wyspie 😉

R jak rowery

Rekomendujemy zabranie własnych rowerów (ich transport odbędzie się na specjalnie przystosowanej do tego przyczepce), ale jest również opcja wypożyczenia rowerów górskich/miejskich w Kołobrzegu w cenie 25zł/dzień czyli 125 zł za cały wyjazd. Rowery są dobrej jakości, mogą być górskie lub miejskie z bagażnikiem, dobierane do wzrostu i umiejętności rowerzysty, sprawdzone osobiście przez organizatorów.

N jak noclegi

Cztery noclegi zaplanowaliśmy w domkach kempingowych 4-osobowych, toalety i prysznice wspólne z dostępem do sprzętu kuchennego. Obiekt jest położony 2 minuty spacerem od jednej z najpiękniejszych plaż na Bornholmie. Z kempingu można w zaledwie kilka chwil dojść do miasta Rønne. Kamping uzyskał bardzo dobrą ocenę 7,2 na portalu booking.com.

H jak harmonogram

Harmonogram całego wyjazdu został drobiazgowo przygotowany przez naszego przewodnika, każdy dzień został pieczołowicie zaplanowany, aby móc zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej 😉

O jak objazd wyspy

Podczas wyjazdu trasa została tak zaplanowana, aby w całości objechać wyspę, zwiedzając najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca 🙂

L jak liczebność grupy

Grupa będzie mała, kameralna i będzie liczyła około 25 osób.

M jak musisz mieć

Podczas wyjazdu na pewno warto mieć ze sobą:
– kurtkę przeciwdeszczową, oby się nie przydała 😉
– oświetlenie oraz zapięcie do roweru + kask,
– dokumenty (dowód osobisty lub paszport),
– krem przeciwsłoneczny, strój kąpielowy,
– mały plecak lub sakwa rowerowa,
– dętkę na zmianę i ew. narzędzia w razie awarii sprzętu 🙂
– mogą się przydać sportowe rękawiczki na rower i nakładki na siodełka jeśli wypożyczasz rower (na nowym rowerze może być Ci niewygodnie),
– komfortowe ubranie i wygodne buty na rower.

Podczas wyjazdu m.in.:
 • Przemierzymy wszech i wzdłuż wyspę na rowerach!
 • Zobaczymy najciekawsze miejsca i najbardziej urokliwe miasteczka Bornholmu!
 • Zachwycimy się jedną z najpiękniejszych plaż na Bałtyku!
 • Spotkamy polskie żubry i nacieszymy się ciszą i bliskością natury!
 • Przejdziemy największy kamieniołom zaliczając przy tym najwyższy punkt na wyspie!
 • Znajdziemy czas na odpoczynek i plażowanie!
 • I wiele, wiele innych!
Prowadzący

Paulina Piestrak

Nawigator wycieczkowy

Jeśli czegoś nie ma na mapie, to nie istnieje. To jej dewiza. Po prostu kocha mapy. A najbardziej lubi zaznaczać na nich kropeczki. Potem łączy je kreseczką i nazywa to trasą. A potem gdzieś jedzie i mówi, że podąża trasą. Takie nietypowe hobby, a co ciekawe pociąga za sobą tłumy 🙂

Galeria
Plan

Dzień 1/2Warszawa – Kołobrzeg - Nexo - Svaneke - Rytterknægtskiosken - Rønne

Nasz wyjazd rozpoczniemy we wtorek, 26 czerwca o godzinie 20:00, skąd wyruszymy do portu w Kołobrzegu. Około 5 rano dotrzemy na miejsce, skąd wraz z naszymi rowerami wyruszymy na Bornholm. Prom odpływa z portu punktualnie o godzinie 7ej, tak aby po około 4,5 godzinnym zacumować w Nexo – drugim pod względem wielkości miastem duńskiej wyspy. Po odbiorze roweru i nadaniu bagaży do transportu wyruszymy rowerami w kierunku Aarsdale. To tutaj zobaczymy działający do dziś holenderski wiatrak – swoisty symbol wyspy, który służy do mielenia mąki 🙂 Chwilę później wyjedziemy w kierunku Svaneke, gdzie po drodze zatrzymamy się na podziwianie widoków z punktów widokowego. Niedługo później zawitamy do tego niesamowitego miasteczka – przepiękna miejska architektura, doskonałe cukierki i smaczne piwo – i w dodatku to wszystko w pastelowych kolorach. Co więcej, jego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków i wąskich uliczek znajduje się tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus – jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest fabryka cukierków na rynku, gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Następnie wyruszymy zobaczyć tor wyścigów konnych, najmniejszy na świecie! Chwilę później zaplanowaliśmy przerwę na posiłek, by kolejno wyruszyć do Rytterknægten czyli najwyższego punkt Bornholmu 162 m n.p.m., gdzie wzniesiono wieżę Królewską z platformą widokową. Warto na nią wejść, aby zobaczyć przepiękną rozległą panoramę wyspy. Po przerwie na podziwianie widoków wyruszymy w drogę do kampingu, po drodze przyjdzie czas na zakupy, ostatecznie około 18:30 dotrzemy na miejsce i rozpoczniemy zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku, krótko przed 20tą spotkamy się na wspólnym podziwianiu zachodu słońca i integrację 🙂

Dzień 3Rønne - Hasle - Helligdomsklipperne - Hammershus Slotsruin - Półwysep Hammeren - Sandvig - Rønne

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy w kierunku Hasle, po drodze zajrzymy do najstarszej wędzarni na wyspie. Po spokojnym przejechaniu trasy dotrzemy do Kaplicy Jona – jest to strome urwisko skalne opadające do Bałtyku z 40 metrowym pionowym granitowym klifem. Ścieżka prowadzi urwiskiem wprost do morza (108 stromych drewnianych schodów), na plaży w klifie znajdują się wydrążone groty. Skała swoją nazwę wzięła od mnicha Jonsa, który próbował nawracać na chrześcijaństwo mieszkańców wyspy. Następnie wyruszymy zobaczyć kamieniołomy z pięknym zejściem nad morze, kładką i urokliwym punktem widokowym. Kolejny punkt naszego wyjazdu to Hammershus Slotsruin. Są tu ruiny jednego z największych w Europie północnej zamków epoki średniowiecza. Zamek usytuowany jest na wysokim klifie na szczycie wzgórza, około 75 metrów nad powierzchnią Bałtyku. Jego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Ruiny stały się jednym z najciekawszych miejsc Bornholmu i stanowią jego największą atrakcję turystyczną. Z Twierdzy Hammershus rozciąga się wspaniały widok na morze i klify, a w przejrzysty dzień można zobaczyć nawet Szwecję. Niedługo później dotrzemy do latarni Hammeren Fyr, która znajduje się na najwyższym punkcie Bornholmu – 82 metry nad poziomem morza. Natomiast na półwyspie Hammeren zobaczymy naturalne jeziorko Hammerso i sztuczne Opalsoen – Jezioro Opalowe. Po przerwie na zwiedzenia tych cudów natury wyruszymy do Sandvig, gdzie dotrzemy do lodziarni z super widokiem na morze i skały. W miasteczku Allinge zaplanowaliśmy przerwę na obiad. Chętni będą mogli udać się do miejscowej wędzarni ryb położonej malowniczo na skalnym wybrzeżu, jednej z 3 najlepszych na wyspie! 😉 W drodze powrotnej do kampingu zajrzymy jeszcze na piękną piaszczystą plażę 😉

Dzień 4Rønne - Dondal - Gudhjem - Østerlars - Rønne

Trzeci dzień po śniadaniu zaczniemy od odkrywania miasteczka Nykker, gdzie zobaczymy kolejny średniowieczny kościół rotundowy. Po przerwie na zwiedzenie tego niesamowitego miejsca wyruszymy w dalszą drogę, gdzie zatrzymamy się, aby zobaczyć wodospady w Dondal. Następnie, po kilkudziesięciominutowej podróży, dotrzemy do Helligdomsklipperne czyli Świętych Klifów – nadmorskie klifów z głębokimi jaskiniami i stromymi oraz granitowymi kolumnami skalnymi. Czekają na nas fantastyczne panoramiczne widoki podczas spaceru wzdłuż ścieżki przybrzeżnej. Chętni będą mogli również zwiedzić Muzeum Sztuki Bornholmu. Po drodze zatrzymamy się jeszcze przy wspaniałym punkcie widokowym na morze, chwilę później wyruszymy do miasteczka Gudhjem, położonego nad brzegiem Bałtyku na stromym zboczu u stóp góry Bokul, z typowymi wąskimi labiryntami ulic schodzącymi do dwóch małych portów. To wszystko tworzy niezapomniany klimat 🙂 I to właśnie tutaj zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i posiłek. Około 15ej wsiądziemy znów na siodełko i powędrujemy w kierunku Baltic Sea Glass, pięknie położonej huty nad brzegiem morza. Dla turystów przygotowano tutaj nie tylko galerię, ale i warsztat, w którym z bliska można obserwować pracę artystów. Jest również sklep w którym sprzedają szklane cudeńka 🙂 Potem wyruszymy do Osterlars, kolejno dotrzemy do najstarszego rotundowego kościoła na wyspie! Kościół wybudowany został w 1150 roku, i jest to najwyższy z czterech bornholmskich rotund. Wewnątrz świątyni można obejrzeć romańską chrzcielnicę, renesansową ambonę i malowidła ścienne. Po przerwie na zwiedzenie tej budowli wyruszymy już w kierunku campingu, po drodze przyjdzie czas na zakupy, ostatecznie około 18:30 dotrzemy do kampingu 🙂

Dzień 5Rønne - Ekkodalen - Aakirkeby - Rønne

W tym dniu czeka na nas Ekkodalen (Dolina Echo) czyli największą i najdłuższą doliną szczelinową na Bornholmie z przeciętną szerokość ok. 60 m i całkowitą długością ok. 12 km. Po dłuższym spacerze wśród przyrody przyjdzie czas na krótki odpoczynek, aby następnie wyruszyć w kierunku Aakirkeby – pierwszej „stolicy” Bornholmu, gdzie zaplanowaliśmy czas wolny na odpoczynek i zakupy. W tym dniu odwiedzimy również Ronne, po drodze zatrzymując się przy zabytkowym kościele oraz rzeżbach Slaus Stene. Samo miasteczko zamieszkane jest przez około 14 tysięcy mieszkańców, jest stolicą Bornholmu i stanowi centrum administracyjne i kulturalne. Miasto wzniesione w 1327 przez kupców związanych z Hanzą, zniszczone niemal doszczętnie przez bombardowania wojsk radzieckich w 1945 roku, zostało całkowicie odbudowane. W odbudowaniu miasta pomogli Szwedzi którzy przekazali 225 drewnianych domów gotowych do zamieszkania. To tutaj zobaczymy Kościół Św. Mikołaja czy też najmniejszy dom na wyspie, odwiedzimy również port z latarnią z 1880 roku! Po powrocie do kampingu oraz odpoczynku zaplanowaliśmy ognisko oraz wieczorną integrację z niespodzianką 😉

Dzień 6/7Rønne - Boderne - Dueodde - Nexo - Kołobrzeg - Warszawa​

W tym dniu zaraz po śniadaniu opuścimy kamping i udamy się w kierunku Boderne – malowniczego miasteczka z czerwonymi domkami i piękna piaszczystą plażą. Po krótkim pobycie w tym urokliwym miejscu udamy się w dalszą podróży. Po kilku kilometrach dotrzemy do lokalnej winnicy, gdzie będziemy mogli odpocząć, zjeść posiłek lub kupić wino 😉 Około południa wyruszymy w drogę do Dueodde, niesamowicie pięknej plaży usypanej z bardzo drobnego białego piasku z wydmami 🙂 Zaplanowaliśmy tutaj czas wolny na kąpiele słoneczne, a może i morskie, chętni będą mogli zobaczyć latarnię morską czy zjeść posiłek w restauracji. Około 15ej wyruszymy w drogę do portu w Nexo. Przejedziemy brzegiem morza drogą rowerową, po drodze mijając pola lawendy i lokalne miejscowości, zrobimy również postój przy punkcie widokowym na morze i „zatokę” ptaków. Około 16:30 dotrzemy do portu, tak aby godzinę później wyruszyć w powrotny rejs do Polski. Około 22 zawitamy do portu w Kołobrzegu skąd około 23ej wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy (planowany przyjazd około 7 – 8 rano).Plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Koszty
Cena: 1100 zł
Cena zawiera:
 • Transport busem na trasie Warszawa - Kołobrzeg, Kołobrzeg - Warszawa lub dojazd własny rabat 100zł
 • Transport rowerów na przyczepce (również dla dojazdu własnego w ramach dostępności miejsc na przyczepce)
 • Bilety promowe w obie strony wraz z rowerem
 • 4 noclegi w domkach kempingowych 4 osobowych (toalety i prysznice wspólne)
 • Dostęp do sprzętu kuchennego
 • Opłatę za prąd
 • Opiekę pilota-przewodnika, który pilotuje całą trasę
 • Transport bagaży na wyspie do miejsca noclegowego i na prom w dniu powrotu
 • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz NNW na terenie wyspy
 • Autorski unikalny program zwiedzania oraz niespodziankę :)
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia (śniadania i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie z dostępnych w lokalnym markecie produktów)
 • Kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Prysznica (5 DKK za 3 minuty)
 • Jednorazowej pościeli 110 DKK
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł/os, więcej informacji tutaj)

WAŻNE: uczestnicy wspólnie sprzątają po sobie domek kempingowy.

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Bornholm – rowerem po duńskiej wyspie prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

Brak miejsc. Zapraszamy na listę rezerwową. Aby się zapisać na listę rezerwową wyślij maila na adres info@gdzienaweekend.pl