info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

info@gdzienaweekend.pl

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Biegówkowy Weekend – Jakuszyce!

Cena
320 zł
Cena
320 zł
20 stycznia 2018
Zapisz się
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Zapisz się

Adding item to wishlist requires an account

Newsletter

email marketing powered by FreshMail

Kontakt:

Masz pytanie?

info@gdzienaweekend.pl

2 dni (weekend)
Termin : 20-21.01.2018
Jakuszyce
Zajętych miejsc : 16 z 40
Opis

Od kilku sezonów szusujemy razem i na nartach i na snowboardzie, w zeszłym sezonie rozpoczęliśmy niesamowitą przygodę z biegówkami! W nadchodzącym sezonie będziemy ją kontynuować i znowu będziemy aż dwa dni szurać po przepięknych terenach Jakuszyc, stolicy polskiego narciarstwa biegowego! Poprzedni wyjazd utwierdził nas w przekonaniu, że od morza do Tatr nie ma lepszego miejsca z taką ilością tras biegowych zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

Jakuszyce to najwyżej położona i praktycznie niezamieszkana część Szklarskiej Poręby. To część Gór Izerskich z pofałdowanym, urozmaiconym terenem, czystym powietrzem i przepięknymi widokami na Karkonosze. W górach Izerskich panuje specyficzny mikroklimat. Średnia roczna temperatura to tylko kilka stopni Celsjusza, a śnieg utrzymuje się tu nawet przez 5 miesięcy w roku! Właśnie tutaj, trenuje nasza medalistka Justyna Kowalczyk!

Najbardziej znanym miejscem tej części Szklarskiej Poręby jest Polana Jakuszycka, na której będziemy mieli okazję odbyć nasze przeszkolenie z instruktorem i stąd wyruszymy rozpocząć naszą przygodę z biegówkami!

Polecamy nasze inne wydarzenia
Podstawowe informacje

Charakter wyjazdu!

Wyjazd jest dla wszystkich chętnym pośmigać na nartach biegowych! Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie miały nart biegowych na nogach, jak również tych, którzy mają już doświadczenie z tym rodzajem aktywności 🙂

Planujemy jeździć w grupie prowadzonej przez lokalnego przewodnika (instruktora narciarstwa biegowego) oraz zapewniamy szkolenie wstępne. Oczywiście chętni mogą także się oddzielić, doradzimy trasy dostosowane do doświadczenia.

Wyjazd bez urlopu!

Wyjeżdżamy w piątek przed północą, wracamy w niedzielę około 23-ej.

Przejazdy i noclegi!

Wyjeżdżamy z Warszawy z Placu Bankowego o godzinie 23:30 w nocy z piątku 19 stycznia 2018 na sobotę 20 stycznia 2018. Na miejsce jedziemy komfortowym autokarem. Z soboty na niedzielę nocujemy w pensjonacie w centrum Szklarskiej Poręby. Powrót do Warszawy zaplanowany jest w niedzielę wieczorem około północy.

Każdy może dołączyć!

Na wyjazd zapraszamy każdego – singli, pary czy grupki znajomych. Wszyscy są mile widziani. Można śmiało dołączyć samemu – zadbamy, aby już po chwili od wejścia do busa każdy poczuł się jak z grupą znajomych.

Podczas weekendu czeka na nas:
 • Profesjonalne przeszkolenie z Instruktorem!
 • 2 dni na biegówkach w przepięknym otoczeniu Gór Izerskich!
 • Trasy dostosowane do poziomu grupy!
 • Wieczorna integracja w sobotę!
 • Być może odkrycie w sobie talentu na miarę Justyny Kowalczyk :)
 • I wiele, wiele innych!
Polana Jakuszycka - główne atuty
 • Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców
 • Wspaniałe warunki klimatyczne dzięki czemu pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny
 • Trasy biegowe są o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km
 • Przepiękne widoki, gdyż większość tras położona jest w Górach Izerskich
 • Bogato wyposażona wypożyczalnia sprzętu biegowego
Trasy biegowe

W sobotę i niedzielę trasa wybierana w zależności od poziomu zaawansowania grupy, możliwość wyboru i modyfikacji trasy na miejscu.


Sobota

Trasa podstawowa – Łatwa i bardzo popularna trasa z Polany Jakuszyckiej do Schroniska Orle. Pomimo dystansu lekko powyżej 10 km, trasa nie jest wymagająca i pokonają ją osoby bez przygotowania kondycyjnego. Wyruszamy z Polany Jakuszyckiej, kierując w lewo trasą biegnącą przez całą polanę, wzdłuż drogi krajowej w kierunku Czech. Na trasie nie sposób zabłądzić, wystarczy trzymać się głównej drogi.

Całkowity dystans: 10.26 km, najwyższy punkt:947 m, najniższy punkt:881 m, wysokość podjazdów:180 m, wysokość zjazdów:-171 m


Niedziela

Trasa nart biegowych – Jelenia Łąka – o średnim poziome, wymagająca lekkiego wysiłku i umiejętności technicznych na zjazdach. Początkowo trasa wiedzie trawersem i jest prawie płaska ale na ostatnich 1300 metrach czeka nas szybki i dosyć stromy zjazd do końca naszej trasy.

Całkowity dystans: 7.79 km, najwyższy punkt: 958 m, najniższy punkt: 874 m, wysokość podjazdów: 578 m, wysokość zjazdów: -554 m


Sobota

Trasa średniozaawansowana – w zależności od poziomu nauki i chęci uczestników. Trasa jest średnio wymagająca ze względu na dystans do pokonania, lecz nie sprawi kłopotów.

Całkowity dystans:12.63 km, najwyższy punkt:948 m, najniższy punkt:814 m, wysokość podjazdów:925 m, wysokość zjazdów:-936 m

Prowadzący

Agnieszka Sitkiewicz

Pilot oblatywacz

Obleciała już tyle miejsc, że nie pozostało już nic innego jak pilotować Zawsze z pasją, zawsze z uśmiechem i zawsze niestrudzenie zabiera uczestników wycieczek w miejsca zapierające dech w piersi! Najchętniej na rowerze, ale równie skutecznie dzierżąc wiosło czy zdzierając cholewki!

Galeria

Poprzednio na biegówkach w Jakuszycach śmigaliśmy w styczniu, jeśli masz wątpliwości czy się wybrać zobacz koniecznie relację!

Plan

Dzień 0/1Warszawa – Szklarska Poręba

Nasz wyjazd rozpoczniemy w piątek, 19 stycznia o godzinie 23:30 na Placu Bankowym w Warszawie, skąd ruszymy w trase do Jakuszyc, tak aby po nocny przejeździe około godziny 7:00 rozpocząć przerwę śniadaniową. Krótko przed godziną 9 zawitamy do Szklarskiej Poręby, by chwilę później znaleźć się przy wypożyczalni sprzętu biegowego. Dla każdego będzie odpowiednio dużo czasu, aby dobrać idealny sprzęt dla siebie 🙂 Około godziny 10-ej rozpoczniemy nasz przygodę z biegówkami, pierwszym punktem będzie profesjonalne przeszkolenie z instruktorem. Gdy już posiądziemy wymaganą wiedzę wyruszymy w trasę, która wybierana będzie w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Po kilku godzinach na Polanie Jakuszyckiej wybierzemy się autokarem do miejsca naszego noclegu. Około 18:30 zaplanowaliśmy obiadokolację, zaś dwie godzinny później przyjdzie czas na wieczorną integrację 😉

Dzień 2Szklarska Poręba - Warszawa

Drugi dzień rozpoczniemy śniadaniem, a zaraz po nim ruszymy do Jakuszyc. Tu ponownie wybierzemy się na trasy biegówkowe. Bez zbędnego pośpiechu każdy będzie mógł kontynuować swóją przygodę z biegówkami. Trasy zostaną dobrane do poziomu zaawansowania grupy, tak więc każdy będzie zadowolony 😉 Około 16-ej prosto z miejsca naszej biegówkowej przygody wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. W stolicy planujemy być około 23:30.

Uwaga – plan jest ramowy, zakres zwiedzanych atrakcji oraz godziny mogą ulec zmianie.
Godziny i trasy uzależnione od stopnia zaawansowania grupy i warunków atmosferycznych.

Koszty
Cena: 320 zł
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Jakuszyce - Warszawa oraz przejazdy lokalne
 • Transport sprzętu narciarskiego (w luku bagażowym)
 • Nocleg w pensjonacie w centrum Szklarskiej Poręby (pokoje 3-4 osobowe oraz pokoje 2 osobowe za dopłatą 20 zł/osoba, wszystkie z łazienkami)
 • Odbiadokolacja w sobotę
 • Śniadanie w niedzielę
 • Opiekę pilota
 • Opiekę przewodnika lokalnego (instruktora narciarstwa biegowego)
 • Szkolenie wstępne (około 1 godz.)
 • Kolorowe mapki tras
 • Ubezpieczenie narciarskie - Kosztów Leczenia, NNW, OC oraz sprzętu
Cena nie zawiera:
 • około 25zł/dzień - wypożyczenie kompletu nart dla uczestnika
 • Śniadania w sobotę oraz obiadu w niedzielę
 • Ewentualnych kosztów posiłków w schroniskach

Działamy w pełni legalnie, jesteśmy zarejestrowani jako Organizator Turystyki w CEOTiPT pod nr 9273 oraz posiadamy wymagane prawem ubezpieczenie.

Zapisy

Aby się zapisać na Biegówkowy Weekend – Jakuszyce prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Jeśli formularz jest aktywny oznacza to, że miejsca są dostępne i można się zapisać. Po wysłaniu zgłoszenia na podanego maila wyślemy dane do wpłaty.

 • Dane do ubezpieczenia

 • Dodatkowe opcje

  Istnieje możliwość noclegu w pokoju 2 osobowym. Dopłata 20zł/osoba (prosimy doliczyć do przelewu). UWAGA - prosimy o potwierdzenie dostępności pokoju po rejestracji.
 • Jeśli chcesz być z kimś konkretnym w pokoju prosimy o wpisanie tutaj imienia i nazwiska tej osoby (lub tych osób).
  Prosimy o zaznaczenie jeśli potrzebujesz szkolenia wstępnego z jazdy na nartach biegowych (zwykle trwa około 1 godziny). Pozwoli nam to lepiej zaplanować sobotni poranek.
 • Szczegóły dotyczące sprzętu

 • Czy bierzesz swoje narty czy chcesz wypożyczyć na miejscu?
  Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych w cenie 25zł/dzien. W przypadku chęci wypożyczenia prosimy zaznaczenie tego pola oraz o wypełnienie poniższych danych to zarezerwujemy sprzęt.
 • Please enter a value between 50 and 250.
 • Please enter a value between 30 and 200.
 • Please enter a value between 20 and 60.
Komentarze